A gdyby tak wyglądał supersamochód od Alfy Romeo..

Takiego modelu w ofercie włoskiego producenta z pewnością nie doczekamy się w niedalekiej przyszłości.

Alfa Romeo przechodzi właśnie swoiste odrodzenie. Gama modeli została poważnie odświeżone, a nowe modele takie jak Gulia czy Stelvio zostały bardzo ciepło przyjęte. Aktualnie inżynierowie skupiają się aby jak najszybciej do oferty dołączyć drugiego SUV-a, który otrzyma nazwę Tonale.

Niemniej jednak w niedawno ogłoszonym planie na najbliższe lata zapowiedziano powrót GTV, który ma być w pewnym sensie Gulią Coupe, a także zupełnie nowego 8C. Auto ma być nowym flagowym modelem marki i być napędzane 800-konnym silnikiem hybrydowym.

Wszyscy mówimy o 8C jako powstaniu klasycznego Coupe lub modelu GT z silnikiem z przodu. Grafik Matteo Gentile postanowił podejść do tematu od innej strony i zaprojektował on futurystyczny supersamochód.

Auto zostało nazwane Gtl Evo i posiada bardzo nowoczesny design zachowując przy tym znaki rozpoznawcze Alfy Romeo. Z przodu znajdziemy ogromne wloty powietrza oraz cienkie światła do jazdy dziennej. Główne światła to zaledwie malutkie światła LED umieszczone w nadkolach. Z tyłu znajdziemy ogromny dyfuzor oraz małą klapę bagażnika.

Pojazd nie posiada rur wydechowych, więc można założyć, że autor zaprojektował go z myślą o silnikach elektrycznych. Na projekcie technicznym (na końcu galerii) znajdziemy dwie chłodnice z tyłu oraz jedną z przodu, więc można założyć zastosowanie trzech silników elektrycznych. Moc takiego zestawu z pewnością wyniosłaby ponad 1000 KM, a zaawansowana aerodynamika pozwoliłaby na osiągnięcie rewelacyjnych osiągów.

Alfa Romeo Gtl Evo – wizualizacja Matteo Gentile

źródło: Matteo Gentile

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: